Diagnostika chodidel a 3D vložky

Mizuno Precision Fit je speciální diagnostický přístroj, který na základě vložených biomechanických parametrů doporučí vhodnou běžeckou obuv.

Mizuno Precision FitSamotný přístroj se skládá ze 4 základních částí:

  • PC s diagnostickým softwarem
  • monitor
  • scanner
  • tiskárna

Výstupem vyšetření je report s jednotlivými kroky analýzy a doporučeným modelem běžecké obuvi.

Vyšetření na Precision Fitu - 500,- kč.

Klienti VZP - vyšetření 1x ročně zdarma.

Vyšetření a při následné koupi bot v prodejně Sport Hotárek - vyšetření zdarma na Precision Fitu.

Jak přístroj Mizuno Precision Fit funguje?

Analýza na Mizuno Precision FitSamotné vyšetření na MPF trvá cca 20 min, během něj vyškolený personál interpretuje výsledky analýzy.

Jednotlivé kroky vyšetření na MPF

Základní informace


Výběr pohlaví - muž / žena

Tělesná hmotnost - Vložíte svoji váhu
Rychlost - za kterou uběhnete 1 km
Analýza na Mizuno Precision FitStav chodidla - Scann chodidel (výsledkem je doporučená velikost běžecké obuvi, informace o klenbě, nášlapu, popř. deformacích chodidla)

Rotace chodidla při pohybu - Normální rotace chodidla je v případě, jestliže během pohybu jsou vaše chodidla lehce v poloze do písmene "V". Postavení chodidel do příliš otevřeného "V" či chůze do "X" (špičky směřují příliš do sebe) naznačuje disbalanci rotace chodidla při pohybu.
Nasazení chodidla v běhu - Vložení informace, zda běháte přes špičku nebo přes patu
Analýza na Mizuno Precision FitStatická osa dolní končetiny - Tato analýza slouží k vyhodnocení zda je Vaše koleno, kotník a kyčel v jedné přímce, či dochází k nesprávnému vychylování kolene do vnitřní nebo vnější strany.
Flexibilita kotníku - Provedete hluboký podřep (zvedání pat při podřepu signalizuje zkrácené šlachy a svaly)
Osa nohou při pohybu - Zde zjišťujeme rotaci nohy v pohybu a sledujeme jak se "přetáčí" osa nohy.
Mohou nastat tyto případy: osa koleno, kotník a kyčel je při pohybu v jedné přímce, což je ideální postavení.
Analýza Mizuno Precision FitProblémy nastávají při rotaci kolene do vnitřní strany (signalizuje nadměrnou pronaci), nebo do vnější strany (signalizuje supinaci).
Tato analýza simuluje tzv. fázi středního postavení při běhu, což je moment, kdy je tělo ve vertikální úrovni přesně nad patou. Ve fázi středního postavení je možné analyzovat nejvíce problémů jako jsou supinace a nadměrná pronace.
Test flexibility prstů - Provádí se pouze u žen. Zjišťujeme flexibilitu Analýza ​Analýza na Mizuno Precision FitKlepněte a táhněte pro přesunutí​vazů. Zvednutí malíčku pod úroveň 45 stupňů značí menší pružnost vazů, do úrovně 90 stupňů vyšší pružnost.
Finální výsledek - Výstupem celé analýzy je doporučení vhodného typu běžecké obuvi tzn. stupně odpružení (maximální, střední, závodní) a úrovně podpory (neutrální nášlap, pronace, silnější pronace).

Ortopedické vložky SIDAS

Tak, jako každý člověk má svou výšku, váhu a stavbu těla, tak i každé chodidlo má svou vlastní délku, šířku a tvar, tedy morfologii, a proto je unikátní a jedinečné. Bohužel obuv je vyráběna sériově na univerzální kopyta, ve většině případů jen s obyčejnou vkládací měkkou a plochou stélkou. Proto jedinou možností, jak individuálně přizpůsobit sériovou obuv morfologii Vaší nohy, je použití anatomicky tvarovaných 3D sportovních ortopedických vložek, které se stanou pojítkem mezi nohou a botou.

Nabízíme Vám proto sportovní ortopedické vložky SIDAS, které představují to nejlepší ve vývoji a výrobě vložek do obuvi. 

Svými vlastnostmi, konstrukcí a použitím materiálů řeší Vaši individuální morfologii. Je to ten nejlepší způsob, jak docílit toho, aby chodidla a obuv splynula v jedno a Vy jste byli schopni maximálně využít veškerých konstrukčních vlastností obuvi i vložek.

Sportovní ortopedické vložky poskytují mnoho výhod oproti obyčejným vložkám do bot. Například zabezpečují optimální tlakové rozložení chodidla po podložce, ideálně podpírají nožní klenbu a podstatně snižují riziko úrazu v oblasti nohy, kotníku a kolene. 

Vložky do bot Sidas